Фехервар и Академия Пушкаш бият без българите

Отборите МОЛ Фехервар и Академия Пушкаш записаха победи в днешните си мачове от 20-ия кръг на първенството на Унгария. Фехервар се наложи с 2:1 като домакин на Межковежд, а Пушкаш победи Пакси с 2:0 като гост. Българите Георги Миланов и Камен Хаджиев обаче днес не играха за своите отбори.

МОЛ Фехервар стигна до успеха след обрат. Межковежд пръв откри резултата чрез Береч в 16-ата минута, но Ходжич в 18-ата и Хури в 37-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините.

За победата на Академия Пушкаш над Пакси пък се разписаха Фаворов в 12-ата и Ванечек 90-ата минута. Успехът бе подпомогнат и от факта, че домакините играха с двама човека по-малко, след като Конивес и Боде получиха червени картони в 38-ата и 41-ата минута.

След днешните мачове от кръга Ференцварош остава начело с 43 точки, пред МОЛ Фехервар с 40 и Межковежд с 35. Академия Пушкаш пък е на 4-ата позиция с 31 точки.