Хетафе отнесе Валенсия и се утвърди трети (видео)

Отборът на Хетафе разкъса Валенсия с 3:0 в мач от 23-тия кръг на Ла Лига, игран на "Колисеум Алфонсо Перес" край Мадрид. Хорхе Молина (53 и 58) и Хайме Мата (88) донесоха повече от заслужен успех на домакините. С победата Хета се утвърди на третата позиция и вече гледа към Барселона и Реал Мадрид.

"Сините" играха силно през първото полувреме, създадоха няколко добри положения и неутрализираха играта на съперника си. Капитанът Даниел Парехо беше изолиран от топката и това въздействаше по значим начин на играта на гостите. В 20-ата минута Хорхе Молина беше оставен абсолютно сам на шест метра от голлинията, но насочването му с глава не беше прецизно.

В 39-ата стражът на "прилепите" Хауме Доменек направи две спасявания за две секунди, като първо блокира топката след удар на Неманя Максимович, а при добавката се справи с опит на Марк Кукурейя. В последните секунди на първата част Молина изпусна още едно положение, като този път стреля с глава от малкото наказателно поле, но със съперник на гърба.

В 53-тата Хауме направи ново спасяване след удар на Хайме Мата. В 58-ата Мата се измъкна от засадата, шутира прекрасно, топката се отби от далечната греда и Молина сложи крак, за да реализира. В 67-ата Молина направи за смях защитата на валенсианци и в частност Муктар Диакаби. Таранът задържа топката в наказателното поле и се завъртя без никаква съпротива, за да отбележи за 2:0.

В 78-ата новото попълнение Алесандро Флоренци беше изгонен с директен червен картон след много грубо влизане в краката на Марк Кукурейя. Десет минути по-късно Мата вкара трето попадение. Диакаби отново беше надигран, този път от Анхел Родригес. "Деветката" на Хета подаде към Мата, който отблизо реализира без особено усилия за крайното 3:0.