Трета поредна победа доближи Лил до Топ 3

Отборът на Лил продължава да върви във възходяща линия, записвайки трета поредна победа на сметката си. Тази вечер “Кучетата” си тръгнаха с трите точки от гостуването си на Анже, след като се наложиха с 2:0.

Резултатът в мача откри звездата на гостите Виктор Осимен, който получи пас зад защитата, напредна и прехвърли вратаря за 0:1. Съдията все пак реши да добави напрежение и разгледа ситуацията с ВАР, но така само се убеди, че голът е редовен и играчите в червено ликуваха.

В 68-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Габриел в пеналта, но съдията без колебание даде знак играта да продължи.

В 75-ата минута Лил реши всичко с втори гол. Гостите организираха скоростна контраатака, завършена от Ренато Санчес с точен изстрел за 0:2.

До края “Кучетата” можеха да направят успеха си и по-внушителен, но с пропуски се отличиха Осимен и Жонатан Бамба.

В крайна сметка Лил изкова ценна победа и с актив от 40 точи заема 4-ото място в класирането, с равен актив с третия Рен, който обаче е с мач по-малко. Анже остава на 13-ата позиция с 30 точки.