Реал Мадрид изхвърча от Купата на краля след драматична загуба на "Бернабеу"

Отборът Реал Мадрид отпадна от турнира за Купата на краля след загуба с 3:4 от Реал Сосиедад в 1/4-финален дуел, игран на "Сантиаго Бернабеу". Мартин Йодегор (22), Александер Исак (54 и 56) и Микел Мерино (69) се разписаха за гостите от “Аноета”. Точни за домакините бяха Марсело (59), Родриго (81) и Начо Фернандес (90+3).

Зинедин Зидан заложи на необичайно нападателно трио - Браим Диас, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Начо Фернандес получи ролята на десен краен защитник, а Хамес Родригес влезе в средата на терена. Наставникът на "чури урдин" Иманол подреди 4-3-3 с Аднан Янузай, Александер Исак и Микел Оярсабал в предни позиции.
Срещата започна опознавателно с атаки и към двете врати. В 14-ата минута Браим Диас и Бензема направиха добра комбинация, но след това Винисиус не се справи добре с центрирането. В 22-рата минуа Александер Исак нанесе удар от 21 метра, вратарят Алфонс Ареола не реагира добре и отбитата топка попадна у Йодегор. Норвежкият талант стреля, получи се рикошет от Едер Милитао и топката попадна в мрежата за 0:1.
“Лос бланкос” реагираха с прекалено висок удар на Тони Кроос в 29-ата минута. В 35-ата Федерико Валверде шутира от границата на наказателното поле и затрудни Ремиро. Стражът на "чури урдин" плонжира и изби. Минута по-късно гостите от "Аноета" изградиха страхотна атака, при която Йодегор получи топката в наказателното поле, ала не намери точния миг за удар. В 38-ата "белите" удариха напречната греда. Серхио Рамос я нацели след изпълнение с глава. Ситуацията беше анулирана заради засада, която не се видя на повторенията.
В 45-ата баските имаха ново страхотно положение. Александър Исак получи зад гърба на защитата. Нападателят пропиля положението, залага на силата на удара. Шведският футболист прати кълбото над гредата.
През второто полувреме гостите от Сан Себастиан продължиха да атакуват опасно. В 49-ата Мартин Йодегор възхити “Сантиаго Бернабеу” с изумително подаване. Той изведе Исак с ниско пдоаване през защитния вал, а нападателят реализира. Попадението беше отменено заради засада, регистрирана след употреба на ВАР. В 54-ата домакините все пак допуснаха гол. Бареначея финтира Начо Фернандес и центрира към Исак, който отбеляза със зрелищен шут в горния ъгъл - 0:2.
Две минути по-късно Марсело не успя да противодейства на удара на Исак и топката влетя в близкия орен ъгъл за 0:3. “Лос меренгес” реагираха бързо с попадение в 59-ата минута. Браим Диас подаде наляво към Марсело, който избра да стреля в близкия ъгъл и сполучи. Огромна вина за гола носи вратарят Ремиро, който не беше покрил ъгъла си.
В 69-ата Реал Сосиедад върна аванса си от три гола. Исак нахлу отдясно, нямаше съпротива от страна на Марсело, центрира и там непокритият Микел Мерино търкулна топката до гредата за 1:4. В 79-ата Винисиус отбеляза с глава след огромен подарък от страна на вратаря. Топката отиде в ръцете на стража, който подходи непохватно и тя се озова в мрежата. Съдията Матеу Лаос обаче отмени попадението след консултация с ВАР. При следващата атака Реал Мадрид все пак вкара втори гол. Винисиус нахлу отляво и даде чудесна асистенция на резервата Родриго за 2:4.
В 93-ата минута Начо Фернандес се възползва от суматохата в наказателното поле и вкара трети гол с глава. До края гостите останаха с човек по-малко, но времето не стигна за ново попадение.
Реал Мадрид - Реал Сосиедад 3:4
0:1 Йодегор (22)