Безпощаден Левски Лукойл е на полуфинал за efbet Купа на България (галерия)

Левски Лукойл започна защитата на efbet Купа на България по безпощаден начин. В зала “Универсиада” домакините на финалната осмица разбиха в четвъртфиналите Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 115:74, надигравайки съперника по всички показатели и така се класираха за полуфиналната фаза на надпреварата.

39 efbet Купа на България: Левски Лукойл - Академик Бултекс 99

Академик Бултекс 99 изненада съперника със силни начални минути, които пратиха фаворитите от столицата в ролята на изоставащ - 4:10. “Сините” се съвзеха и изравниха до 13:13, а малко след това поведоха и за пръв път в мача - 15:13. Първата четвърт бе белязана от множество пропуски и под двата коша, като в крайна сметка домакините бяха напред с 24:21 след 10 минути.

Две бързи тройки на Левски Лукойл дадоха начало на серия, която изстрел столичани напред с двуцифрена разлика за първи път - 31:21. Пловдивчани отбелязаха за първи път тази част след близо четири минути суша за 35:23, но стрелбата на носителите на Купата потръгна и разликата оставаше двуцифрена. Само две минути по-късно за първи път дистанцията между двата отбора прескочи двадесетте точки - 48:27, а на полувремето бе 60:36.

Лек импулс в редиците на гостите съкрати част от изоставането им до 60:42, след което разликата бързо се върна отвъд 20. Това стана при 69:42 след 7 безответни точки от страна на “сините”, които малко след това поведоха и с 30 - 76:46, а преди финалните 10 минути всичко изглеждаше решено след 86:53.

Границата от 100 точки бе премината малко преди средата на последната четвърт, а Левски Лукойл поведе със 101:62. Четвъртфиналната среща завърши при резултат 115:74 и по този начин баскетболистите на Тити Папазов продължават напред към полуфиналите, където очакват Берое или Черноморец (Бургас).

Чавдар Костов с 19 точки и стрелба от игра 8/8 бе най-резултатен за победителите, докато Венцислав Петков и Христо Захариев прибавиха съответно 16 и 13 точки. Зейн Ноулс и Борислав Младенов останаха с по 12, а Райън Райт - с 10. Седрик Боуен с 21 вкара най-много за пловдивчани, Обрад Томич приключи с 16, а Васил Бачев с 11, но при стрелба от игра 5/15.

ГАЛЕРИЯ

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) 115:74 (24:21, 36:15, 26:17, 29:21)