Сензацията Мирандес изхвърли и Виляреал (видео)

Втородивизионният Мирандес продължава победния си рейд в турнира за Купата на краля. След като вече отстрани Селта и Севиля, днес скромният тим взе скалпа на трети представител на Ла Лига - Виляреал. Домакините триумфираха на своя стадион с 4:2 и се класираха за полуфиналите, където място ден по-рано си осигури Гранада.

Звездата на домакините Матеус вкара първия гол. Той се разписа в 17-ата минута след груба грешка в защитата на Виляреал. Четвърт час по-късно Хави Онтиверос изпълни перфектен пряк свободен удар и топката прелетя над стената, спускайки се в долния десен ъгъл на вратата - 1:1.

В самия край на първата част Мирандес получи дузпа за игра с ръка на футболист на Виляреал. Мартин Маркеланс не сбърка и отново даде аванс на тима от Сегунда.

След почивката Сантиаго Касорла изравни също от дузпа в 56-ата минута, но в 58-ата Одей Онайндия беше оставен непокрит след центриране от статично положение и заби трети гол за Мирандес. Точка на спора сложи Антонио Санчес в добавеното време.

МИРАНДЕС - ВИЛЯРЕАЛ 4:2 (2:1)
1:0 Матеус (17)
1:1 Онтиверос (32)
2:1 Маркеланс (45) д.
2:2 Касорла (56) д.
3:2 Онайндия (58)
4:2 Санчес (90)