Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Голов трилър в Лондон и отново радост за Тотнъм (видео)

Тотнъм изоставаше с 1:2, но направи пълен обрат до 3:2 срещу Саутхампън и спечели преиграването от 4-ия кръг на ФА Къп. Хюн-Мин Сон се разписа от дузпа в 87-ата минута и класира “шпорите” за следващата фаза, където техен съперник ще е Норич.

Мачът на “Сейнт Мери” завърши 1:1, а днес в Лондон двата отбора сътвориха истинско зрелище. Тотнъм отново показа характер и за втори път в рамките на няколко дни постигна важен успех, след като през уикенда повали шампиона Манчестър Сити в Премиър лийг. Саутхамптън също може да се гордее с представянето си, но в края на двубоя не съумя да издържи на домакинския натиск.При 1:1 в началото на второто полувреме Жозе Моуриньо извърши тактическа смяна, като пусна Жедсон Фернандеш вместо Ян Вертонген, а белгиецът почти се разплака.

Саутхамптън беше по-добрият отбор до почивката, но изостана в резултата в 12-ата минута, когато Джак Стивънс си вкара автогол. Защитникът на “светците” се оказа на най-неподходящото място след шут на Танги Ндомбеле и от рикошета в него топката отиде във вратата на Ангъс Гън.Още преди тази ситуация Нейтън Редмънд и Дани Ингс пропуснаха добри възможности за гостите. Отборът на ралф Хазенхютъл продължи да играе силно и Ингс уцели гредата след пас на Джеймс Уорд-Праус, който го остави в чиста позиция.

Заслуженото изравнително попадение дойде в 34-ата минута и бе дело на Шейн Лонг. Нападателят беше на точното място след удар на Редмънд и спасяване на Юго Лорис, за да довкара топката отблизо.Втората част започна с голям пропуск на Софиан Буфал. Домакините също можеха да вкарат втори гол, но Лукас Моура стреля неточно след перфектно центриране на Сон. Последва добра намеса на Лорис, отразил удар на Яник Вестергор, а в 72-ата минута Редмънд преодоля четирима футболисти на Тотнъм и намери Дани Ингс, който стреля безкомпромисно в долния ъгъл - 1:2.

“Шпорите” изглеждаха отчаяни, но Деле Али ги върна в мача. Влезлият като резерва английски национал направи двойно подаване с Моура, бразилецът напредна към наказателното поле и ударът му прати топката до гредата за 2:2. В 86-ата минута Али пусна хитър пас към Сон, а той беше повален от вратаря на гостите. Дузпата не подлежеше на съмнение. С отговорността се нагърби Сон и точният му удар от бялата точка прати Тотнъм на 1/4-финалите.