Шиникова загуби след обрат и Хърватия поведе с 1:0 на България

Хърватия поведе с 1:0 победи срещу България в мача от Група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Изабелла Шиникова загуби с 6:2, 4:6, 4:6 от Леа Бошкович в мача между вторите ракети на двата състава от Група "А" на надпреварата в Талин (Естония).

Шиникова взе убедително първия сет и поведе с пробив за 3:2 във втория, но Бошкович успя веднага да върне брейка, а след 5:4 взе четири поредни гейма, за да изравни резултата и да дръпне с 3:0 в третата част. Последва добра серия на българката, която изравни за 3:3, а при 4:4 пропусна две възможности за пробив. Последва колеблив сервис-гейм за Шиникова, в който Бошкович дръпна с 40:15 и при втория си шанс стигна до крайната победа.

Във втория сингъл за деня по-късно днес Виктория Томова ще се опита да изравни резултата срещу Яна Фет.