Порто завърши наравно с отбор от втора лига, Бенфика с драматична победа за Купата

Порто завърши 1:1 при гостуването си на втородивизионния Академика Визеу в първи полуфинал за Купата на Португалия. По същото време Бенфика се наложи трудно с 3:2 над Фамаликао, като направи обрат в последните 12 минути.

Играчите на Сержио Консейсао буквално проспаха гостуването си на Визеу и преди почивката не създадоха почти никакви проблеми за вратаря на втородивизионния отбор Рикардо Фернандеш. Крилото от Кабо Верде Зе Луиш откри резултата в 59-ата минута, след като влезе през центъра на защитата при пас на Витор Ферейра при контраатака. Домакините изравниха в 70-ата минута чрез тарана си Жоао Марио, който вкара с плонж с глава след центриране на Келвин Медина от дясно. До края на срещата домакините успяха да устискат равенството, а и в Порто явно мислеха повече за дербито с Бенфика през уикенда.

''Орлите'' явно също бяха с идеята за този мач, който до голяма степен може да даде отговор кой ще бъде шампион. Бенфика е начело с 54 точки, Порто е след тях с 47. След нулево първо полувреме Пици откри за Бенфика в 53-ата минута от дузпа, но гостите обърнаха развоя на мача чрез Педро Гонсалвеш в 60-ата минута и Тони Мартинес в 73-ата. Бенфика стигна до победата с голове на Рафа Силва в 78-ата минута и в 5-ата минута на добавеното време чрез Габриел Пиреш, който довкара след асистенция на Алекс Грималдо.