15 точки на Везенков не стигнаха на Олимпиакос

Александър Везенков се представи много добре, но неговият Олимпиакос (Пирея) падна с катастрофалното 69:94 (17:22, 20:24, 11:23, 21:25) при гостуването си на Жалгирис (Литва) в 23-ия кръг на баскетболната Евролига.

Българинът беше най-резултатен за своя отбор, като отбеляза 15 точки, въпреки че започна мача от пейката. Нашият остана на терена 21:56 минути, като през това време взе една борба и спечели два фаула.

И двата отбора са с по 9 победи и 14 поражения след днешния мач, като Жалгирис е на 12-о място, а гърците една стъпка по-надолу.

Домакините бяха по-добри през цялото време, но преди почивката разликата не беше така отчайваща. Литовският отбор, подкрепян от препълнената зала, нанесе своя удар в третата част, която спечели с 23:11 и общо преди последната четвърт водеше с 21 точки- 69:48. Въпреки силното включване на българина, Жалгирис не позволи да бъде стопена преднината им, а дори я увеличиха. Артурас Миланкис вкара за тях 19 точки, а още трима негови съотборници добавиха по 12.

За Олимпиакос, освен Везенков, на ниво се показа Огъстен Рубит с 10, а Уейд Болдуин Четвърти остана с 9. Никола Милутинов приключи мача с 13 борби за Олимпиакос, както и с 8 точки.

В другата ранна среща от днес Анадолу Ефес (Турция) победи ЦСКА (Москва) с 82:80 като гост и увеличи преднината си на върха. Това беше и дербито на кръга между първите два отбора, като с този резултат Анадолу Ефес вече има 20 победи и 3 поражения. Московските армейци са на 2-а позиция с 16/7.

Шейн Ларкин вкара 23 точки за Анадолу, а 19 добави Василие Мичич. Майк Джеймс отвърна с 20 за ЦСКА. Мачът беше равностоен през по-голямата си част, а отборите многократно сменяха лидерството в резултата. Анадолу Ефес обаче се наложи с по-добра защита в последните две минути и половина, като дръпна след 74:74 с точни намеси на Мичич и Ларкин в атаката.