Долберг донесе сладко отмъщение за Ница срещу Лион в нервен мач (видео)

Ница победи с 2:1 гостуващия Лион в среща от 22-ия кръг на Лига 1, а двата отбора завършиха мача с по 10 души на терена. По този начин “червено-черните” си отмъстиха на “хлапетата”, които преди няколко дни ги отстраниха за Купата на Франция с гол от дузпа в 93-ата минута.

Дузпа в последната минута класира Лион на 1/4-финалите за Купата на Франция (видео)
Днес датчанинът Каспер Долберг вкара и двете попадения за домакините съответно в 33-ата и 63-ата минута, а за Лион точен беше Карл Токо Екамби малко преди края на първото полувреме. Още в 22-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Фернандо Марсал получи червен картон. Бразилецът беше изгонен от съдията, след като събори Хикем Будауи, който се откъсваше сам срещу вратаря. В шестата минута на добавеното време на първото полувреме пък втори жълт картон получи Адам Унас от Ница, който първо фаулира Алексис Клод-Морис, а след това го издърпа с фланелката от земята, като това предизвика и меле между играчите на двата тима.

Така Лион остана на шестото място в класирането с 32 точки, а след победата Ница се изкачи на осмата позиция със същия актив от точки, но и с по-лоша голова разлика.