Отсъствията в Милан си казаха думата срещу борбения Верона (видео)

Отборите на Милан и Верона завършиха при резултат 1:1 на "Сан Сиро" в мач от 22-ия кръг на Серия "А". Попаденията отбелязаха Давиде Фараони (13') и Хакан Чалханоглу (29'). Наставникът на домакините Стефано Пиоли беше принуден да направи множество промени в стартовия си състав заради напуснали, болни, наказани и контузени играчи. Гостите пък показаха смела игра, като в определени периоди доминираха на терена и дори на два пъти нацелиха страничните греди. Също така те доиграха мача с намален състав заради изгонването на Софиан Амрабат в 67-ата минута.

В отсъствието на болния от грип Златан Ибрахимович и продадения Кшищоф Пьонтек атаката на Милан бе водена от Анте Ребич и Рафаел Леао. Симон Кяер също е болнав като шведа и затова отстъпи мястото си на Матео Мусакио. Андреа Конти пък страда от ангина, така че бе заменен от Давиде Калабрия, а Джакомо Бонавентура и Чалханоглу стартираха вместо наказания Исмаел Бенасер и контузения Раде Крунич. От своя страна, Верона игра в схемата 3-4-2-1 с Матия Дзакани, Матео Песина и Валерио Вере в нападение.

Първото положение в мача се откри пред гостите в 4-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума спаси опасен удар на Вере. В 13-ата, при центриране на Дзакани, Фараони изскочи иззад гърба на Тео Ернандес и прати топката в мрежата за 1:0 в полза на новака в италианския елит. Малко след това Вере опита втория си удар в мача, който се оказа неточен.
"Росонерите" продължиха да се затрудняват със сътворяването на голови положения, но в 29-ата минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Специалистът в това отношение Чалханоглу се зае с изпълнението му и с помощта на рикошет изравни резултата. Така турският национал се разписа за трети път в последните два мача на тима, след като беше с основна роля за отстраняването на Торино за Купата на Италия с двата си гола във въпросния двубой. Секунди по-късно другият герой на Милан напоследък Ребич можеше да направи обрата пълен, но пропусна чудесна възможност за това.
В 37-ата минута капитанът на домакините Алесио Романьоли нанесе удар с глава, който обаче излезе в аут. В 40-ата съперниковият страж Марко Силвестри показа колебание при свое излизане, но грандът от Милано отново не успя да се възползва от шанса да вземе аванс.
Втората част започна с далечни изстрели на Амрабат и Бонавентура, които не доведоха до нов гол. В 52-ата минута обаче Песина беше близо до такъв, тъй като негов удар с глава срещна страничната греда. В 58-ата Калабрия отправи мощен, но и неточен шут. В 63-ата и другата странична греда помогна на Донарума - този път след силен удар на Дзакани. Секунди по-късно при изпълнение на корнер настъпи същински хаос в защитата на "росонерите", като по чудо топката не се озова в тяхната врата.
В 67-ата минута бъдещото попълнение на Фиорентина Амрабат си изкара червен картон за груб фаул срещу Саму Кастийехо, като съдията си помогна, преглеждайки ситуацията чрез ВАР. Веднага след това Калабрия пробва нов шут, но топката отново мина встрани от вратата. В 77-ата привлечения от Андерлехт Алексис Салемакерс дебютира с червено-черната фланелка, заменяйки Калабрия. В 84-ата Леао отправи удар по земя, който обаче беше отразен от Силвестри.
В началото на добавеното време вратарят на "жълто-сините" изби опасен шут на Ернандес, а при добавката си Кастийехо намери страничната греда от близка дистанция. Малко след това синът на клубната икона и настоящ директор Паоло Малдини - Даниеле, също записа първите си минути за "Дявола" в официален мач. До неговия край домакините потърсиха победно попадение, но не стигнаха до такова и затова резултатът си остана 1:1 и след последния съдийски сигнал.
Въпреки ремито, Милан се изкачи на 6-ата позиция в класирането с 32 точки, изпреварвайки Каляри и Парма само по голова разлика. Верона пък е 9-и с 30 пункта, но и с мач по-малко.
МИЛАН - ВЕРОНА 1:1

0:1 Фараони (13')
1:1 Чалханоглу (29')

Милан: Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Ернандес, Кастийехо, Кесие, Чалханоглу, Бонавентура, Ребич, Леао

Верона: Силвестри, Рахмани, Гюнтер, Кумбула, Фараони, Амрабат, Велосо, Лазович, Вере, Песина, Дзакани