Четвърто поредно равенство за Арсенал (видео)

Арсенал записа четвърто поредно равенство в първенството, след като завърши 0:0 при гостуването си на Бърнли. Домакините имаха по-сериозните положения, но до гол не се стигна. Най-добрата ситуация бе пропусната от Джей Родригес в 78-ата минута, когато той удари горната греда. Обямеянг пък пропиля на няколко пъти шансове за "артилеристите".

Бърнли и Арсенал са с един и същ актив от 31 точки, като лондончани са десети в класирането, а днешният им съперник 11-и. Тимът на Шон Дайч обаче спря негативна серия срещу лондончани, като стигна до първо равенство след 11 поредни загуби във всички турнири.

Арсенал започна агресивно и организира няколко атаки в началото. Букая Сако създаваше проблеми на домакините по лявото крило. Лондончани разчитаха на изнасяне на топката от бранителите, което на моменти изглеждаше рисковано при пресата на съперника.

Обамеянг имаше отлична възможност да открие резултата в 14-ата минута. Нападателят получи топката от Давид Луис, овладя я, но стреля неточно от прекрасна позиция. Тази ситуация активизира домакините и те показаха, че могат да застрашат Лено. Германският вратар трябваше да се намесва, след като Ууд свали топката за Родригес и той стреля към вратата. Стражът обаче направи отлично спасяване.

Вратарят на домакините Ник Поуп демонстрира отличен усет, след като излезе много навременно, за да спре Обамеянг, който бе изведен великолепно от Йозил. Нападателят не успя да реагира достатъчно бързо, тъй като стражът вече бе близо до него и опитът му да го прехвърли бе неуспешен.

След почивката двубоят продължи да е битка, като реалните голови ситуации бяха рядкост. През втората част повечето бяха пред вратата на Лено. Удар с глава на Тарковски бе неточен, а в 60-ата минута Хендрик пропусна отлична възможност.

Арсенал не създаваше почти нищо през второто полувреме, като пробва няколко удара от дистанция. В 76-ата минута обаче Обаменянг получи великолепен шанс. Лаказет центрира и Пиер-Емерик стреля с глава, но пропусна и "артилеристите" не успяха да поведат.

Малко по-късно Бърнли не се възползва от най-добрата си възможност. Макнийл отклони топката с глава към Джей Родригес, който от няколко метра пред вратата не уцели мрежата. Той заби топката в гредата, тя тупна на голлинията, но не я премина. Опитите и на двата отбора до края също не доведоха до успех и те трябваше да се примирят с точката.

БЪРНЛИ - АРСЕНАЛ 0:0