Етър победи Сливница, вратарката Десислава Николова с два гола

Етър 64 спечели гостуването си на Сливница с 32:25 (14:12) в среща от десетия кръг на женското хандбално първенство. С успеха възпитаничките на Йонка Генчева се изкачиха на второто място в класирането с 12 точки, на 4 точки зад шампиона Бъки, който вчера надделя с 34:20 (19:9) над Шумен 98, който е трети с 11 точки.

Великотърновки доминираха през по-голямата част от срещата, като домкините имаха няколко силни минути след средата на първото полувреме, в които със серия от три безответни попадения дори успяха да поведат за кратко с 10:9 в 20-ата минута, но след това Етър си върна контрола и заслужено триумфира.

Любопитното е, че вратарката на гостенките Десислава Николова вкара 2 гола в мача с прецизни прехвърлящи удари от собственото си поле. Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 8 попадения, а по 5 пъти се разписаха Соня Богданова и Данислава Петрова. Виктория Кирилова вкара 8 попадения за Сливница, който остана на дъното в класирането само с 1 точка.

снимка: sport-vt.com