Реал Мадрид пречупи Атлетико, останаха съмнения за дузпа (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надигра с 1:0 Атлетико Мадрид в дерби от 22-рия кръг на Ла Лига, играно пред 77 223 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Карим Бензема реализира единствения гол в 56-ата минута. В 32-рата минута останаха големи съмнения за дузпа в наказателното поле на домакините. С успеха "лос меренгес" временно дръпнаха с шест точки пред Барселона в борбата за титлата.

Зинедин Зидан насити средната линия с петима полузащитници, подобно на мачовете за Суперкупата на Испания. Карим Бензема поведе нападението, подкрепян от Федерико Валверде и Иско по двата фланга. Наставникът на "червено-белите" Диего Симеоне подреди 4-4-2, пускайки Витоло за сметка на контузения Жоао Феликс. Анхел Корея и Саул получиха роли във външната част на полузащитата.
Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна с минута мълчание в памет на величието Коби Брайънт.
В шестата минута Лука Модрич опита далечен удар след избита топка при корнер, но беше блокиран. Атаката продължи, Тони Кроос центрира към близката греда, където Серхио Рамос атрактивно стреля от въздуха с крак, насочвайки над гредата.
В деветата Алваро Мората опита да стигне извеждащо подаване, но Тибо Куртоа излезе и улови, а и Рафаел Варан свърши добра работа с тяло. В 11-ата защитата на "червено-белите" беше матирана при нестандартно изпълнение на корнер. Тони Кроос подаде извън наказателното поле за Дани Карвахал, той му върна топката, а германецът насочи около точката на дузпата. Там непокритият Рамос опита мигновен шут, който не се получи.
В 18-ата гостите от "Wanda Metropolitano" се сдобиха с първа чудесна възможност. Шиме Върсалко подаде с помощта на рикошет към Витоло, който беше оставен сам в наказателното поле и шутира ниско от 16 метра. Куртоа се справи с изстрела, въпреки че нямаше добра видимост. В 18-ата Саул отправи опасен удар от 18 метра, при който кълбото премина покрай гредата.
В 24-ата Атлети отново успя да изгради хубаво нападение и да затрудни защитата на "белите". Витоло беше блокиран в опита си за удар, а две секунди по-късно Анхел Корея овладя и от малък ъгъл нацели страничната греда от външната страна. В 32-рата Саул атрактивно преодоля Варан, подаде към Мората, който падна, притиснат от Каземиро. Съдията не получи сигнал за разглеждане на положението.
В 42-рата Анхел Корея беше изведен, напредна в наказателното поле и, притиснат от Варан, не успя да насочи точно с външен фалц. Повторенията показаха, че има явна засада. Полувремето завърши с добър рейд на Модрич и нелош удар на хърватина - Ян Облак улови без колебание.
На почивката Зинедин Зидан направи двойна смяна и промени схемата. Лукас Васкес и Винисиус Жуниор влязоха за сметка на Иско и Кроос. В 47-ата Феде Валверде нанесе страховит удар от 20 метра, при който Облак съумя да избие. В 50-ата Диего Симеоне извади Мората поради травма и пусна Тома Льомар. В 52-ата Винисиус много хитро изведе Ферлан Менди, който центрира успоредно на голлинията, а Бензема се вклини между двама бранители и отблизо реализира за 1:0.
Атлетико рядко излизаше от половината си и не успя да отговори на хвърлената ръкавица от страна на Реал. В 71-вата Симеоне замени Витоло и пусна в игра завърналия се Яник Ферейра Караско. В 75-ата Модрич опита далечен удар от около 23 метра, който не се получи. В 81-вата Винисиус влезе навътре в наказателното поле и стреля в центъра на вратата - Облак улови.
В 87-ата съдията пощади Фелипе, който фаулира грубо Валверде, а имаше жълт картон. Въпреки претенциите на домакините съдията не изгони Фелипе. До края Атлети не намери начин да застраши Куртоа и Реал Мадрид се поздарви с три точки.