Барселона с първи разгром при Сетиен, Меси с дубъл (видео)

Отборът на Барселона постигна първа убедителна победа при новия треньор Кике Сетиен, след като разгроми Леганес с 5:0 на "Камп Ноу" в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на краля в Испания. Суперзвездата на каталунците Лионел Меси отбеляза два гола (59, 89), а по едно попадение добавиха Антоан Гризман (4), Клеман Лангле (27) и Артур (77). Гол на каталунците през първата част беше отменен заради засада.
Срещата започна с очакван натиск на домакините, които откриха още в четвъртата минута чрез Антоан Гризман. Атаката тръгна от Лионел Меси, който изведе Нелсон Семедо отдясно в наказателноото поле и младият португалец с едно докосване намери Антоан Гризман. Французинът овладя подаването и стреля между краката на вратаря за 1:0.
Пет минути след това Гризман отбеляза отново във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на френския национал, отсъдена след триминутна консултация с ВАР.
Барса се сгромоляса и след промяната (видео + галерия)
Барселона продължи да търси активно още голове, но и гостите не бяха беззъби, като на два пъти се наложи в минутите до 20-ата вратарят Марк Андре тер Стеген да се намесва.
В 26-ата минута Гризман можеше да удвои аванса на Барселона, след като проби отдясно, но ударът му беше блокиран от защитник и топката излезе в ъглов удар. Именно след изпълнение на корнер се стигна до втори гол за Барселона, след като Клеман Лангле с глава прати топката във вратата. Попадението не беше веднага признато, тъй като имаше съмнения за нарушение в атака, но в крайна сметка реферът прие, че голът е редовен и играта продължи.
Гостите заиграха по-активно, тъй като вече нямаше какво да губят и скоро стигнаха до две ситуации пред вратата на домакините, но не последва нищо сериозно. В 40-ата минута Лионел Меси опита да намери с интересно подаване Артуро Видал в наказателното поле, но чилиецът беше изпреварен от защитата. В самия край на полувремето пред Видал се откри нова възможност след центриране пред вратата, но не успя да достигне до топката.
Втората част стартира в лежерно темпо, като футболистите на Барселона разиграваха продължително в половината на Леганес. В 55-ата минута Леганес погледна към вратата на Барса и се стигна до центриране в наказателното поле, но Клеман Лангле изчисти топката с глава. В 59-ата се стигна до трето попадение в полза на каталунците, като негов автор стана суперзвездата Лионел Меси. Аржентинецът беше изведен дълбоко зад отбраната на Леганес, пое топката и нахлу в наказателното поле, където двама защитници се опитаха последователно да му отнемат топката, но така и не успяха и в крайна сметка Меси се разписа.
В 79-ата минута се стигна до четвърти гол във вратата на Леганес. Младият Ансу Фати нахлу в наказателното поле, стреля, но вратарят игра с топката и тя попадна в Меси. Ударът на аржентинеца също не влезе, но след това Артур от близка дистанция беше безкомпромисен за 4:0.
Две минути преди края на редовното време Лионел Меси вкара второто си попадение в мача, след като получи прекарсно подаване от влезлия като резерва Иван Ракитич. Това беше всичко в този мач, а феновете на Барса могат да въздъхнат облекчено след поредицата неубедителни резултати в последните мачове и особено загубата от Валенсия в Примера.
Барселона - Леганес 5:0

1:0 - Антоан Гризман 4’
2:0 - Клеман Лангле 27’
3:0 - Лионел Меси 59’
4:0 - Артур 78’
5:0 - Лионел Меси 89'

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Лангле, Алба (64 - Фирпо), Бускетс, Видал (61 - Ракитич), Де Йонг, Фати, Меси, Гризман (72 - Артур)

Леганес: Куеяр, Сиовас, Ауазием, Терин, Силва (57 - Родригес), Перес, Меса (57 - Ерасо), Росалес, Гарсия, Оскар, Брайтвайт (71 - Пломер)