Лазаров на четвъртфинал в Анталия след 3 часа игра

Националът на България за “Купа Дейвис" Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Лазаров победи Тайо Яманака от Япония в оспорван мач със 7:6(2), 6:7(5), 7:5 след малко повече от три часа игра.

Българинът навакса изоставане от 2:4 гейма и стигна до успеха в първия сет с тайбрек.

Втората част премина без пробиви, а в тайбрека Яманака показа по-здрави нерви и с три поредни разигравания стигна до изравняване на резултата.

В решителния трети сет Лазаров пропиля аванс от 3:1 гейма, но в края реализира нов брейк, с който триумфира.

Така той заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а за място на полуфиналите ще играе срещу шестия в схемата италианец Марко Бортолоти.