Тронът на Валенсия се разтресе, но "прилепите" спечелиха при дузпите

Носителят на Купата на краля Валенсия стигна до 1/4-финалите в турнира след победа като гост над третодивизионния Културал Леонеса - 0:0 в редовното време и продълженията и 4:2 при дузпите. В предния кръг скромният тим изхвърли Атлетико Мадрид, а днес беше много близо да стори същото и срещу “бланкинегрос”.
Домакините започнаха агресивно. Във втората минута вратарят на “прилепите” Хауме Доменек улови след удар на Галван. В седмата гредата помогна на гостите на “Местайя” след центриране на Аугусто, което се превърна в шут. Постепенно “прилепите” изнесоха играта и застрашиха вратата на съперника. Те бързо отвърнаха след възможност пред Карлос Солер. Полувремето завърши с две възможности пред “лос че”, първата пропусната от Кевин Гамейро, а втората беше създадена след грешка в защитата.
Момчетата на Алберт Селадес владееха продължително, но трудно създаваха положения през втората част. В 64-ата минута Даниел Парехо стреля в стената при изгоден шанс за попадение. Стигна се до продължения, в първото от които Културал Леонеса удари греда. Луке беше на сантиметри от гола в 98-ата минута.
При дузпите Културал Леонеса изпусна първите две дузпи след идентични спасявания на вратаря Хауме. "Прилепите" реализираха и четирите си изпъления след точни удари на Коклен, Солер, Макси Родригес и Дани Парехо.
КУЛТУРАЛ ЛЕОНЕСА - ВАЛЕНСИЯ 4:2 след дузпи 0:0 (в редовното време и продълженията)