Интер този път не сгреши срещу Фиорентина и продължава да мечтае за Купата (видео)

Интер се класира за полуфиналите на Купата на Италия, след като надделя с 2:1 над Фиорентина на "Джузепе Меаца". Попаденията за победителите отбелязаха Антонио Кандрева (44') и Николо Барела (67'), а за гостите точен бе Мартин Касерес (60'). Така "нерадзурите" триумфираха над този съперник, след като само преди месец "виолетовите" измъкнаха 1:1 на "Артемио Франки" в мач от Серия "А" с гол в добавеното време.
Антонио Конте за първи път заложи на триото Ромелу Лукаку - Лаутаро Мартинес - Алексис Санчес. Първите двама играеха изнесени по-напред, докато чилиецът действаше зад тях. В защита пък този път титуляри бяха ветераните Диего Годин и Андреа Ранокия. В халфовата линия новите имена бяха Кандрева и Матиас Весино. На пейката стартира привлеченият вчера Кристиан Ериксен. Фиорентина пък излезе в схемата 3-5-2 като двамата в атака бяха Федерико Киеза и Душан Влахович.
Още в 4-ата минута Пол Лирола нанесе опасен удар по земя, който обаче мина близо до вратата, а малко след това и Киеза се отчете с пропуск. Последваха блокирани изстрели на Кандрева и Годин, а в 27-ата минута Николо Барела отправи неточен шут. Секунди по-късно Весино също не сполучи със свой удар, а малко след това Лаутаро на два пъти пропусна да се разпише. В 44-ата минута след серия от добри пасове на домакините и лоша намеса в защита на Мартин Касерес топката попадна в краката на Кандрева, който я насочи в мрежата за 1:0. В 48-ата минута изстрел на Ашли Йънг мина покрай вратата, а малко след това при изпълнения на корнери първо Лаутаро не показа точен мерник, а после и Алексис. В 55-ата аржентинецът от воле прати топката над вратата. Три минути по-късно Весино отправи добър удар с глава, но Терачано съумя да избие в корнер. В 60-ата обаче Касерес се реваншира за грешката си за първия гол в мача и на свой ред се разписа за 1:1, засичайки с глава центриране от корнер. В 64-ата Влахович остана сам срещу Самир Ханданович, но стражът парира неговия изстрел.
В 66-ата минута Ериксен дебютира за "нерадзурите", появявайки се на мястото на Алексис. Едва секунди по-късно Барела върна преднината на Интер с чудесен далечен изстрел. В рамките на 79-ата минута Влахович и Ериксен направиха по един пропуск за двата отбора. В 83-ата Лаутаро се разписа, но голът му не бе признат поради засада. Последното положение в мача за гостите се откри пред резервата Рикардо Сотил в 84-ата минута, но Ханданович спаси неговия удар, с което съхрани аванса на своя тим.
Така Интер ще се изправи в следващата фаза срещу Наполи, отстранил Лацио с 1:0. Другата полуфинална двойка пък противопоставя Милан и Ювентус.

ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА 2:1

1:0 Кандрева (44')
1:1 Касерес (60')
2:1 Барела (67')

Интер: Ханданович, Годин, Ранокия, Бастони, Кандрева, Весино, Барела, Йънг, Алексис, Лукаку, Лаутаро

Фиорентина: Терачано, Чечерини, Касерес, Миленкович, Лирола, Бенаси, Бадел, Пулгар, Далберт, Киеза, Влахович