Хетафе задмина Атлетико, най-сетне падна първият неделен гол в Испания (видео)

Отборът на Хетафе надделя с 1:0 над Бетис в двубой от 21-вия кръг на Ла Лига и се намести в топ 4. Анхел Родригес вкара единствения гол в 89-ата минута от дузпа. Любопитното е, че това е едва първият гол в Примера днес, който падна след две срещи от 0:0.

Гостите от “Бенито Вийямарин” играха по-силно, държаха по-често топката и създадоха по-чистите ситуации. В 18-ата минута никой не повярва, че топката не попадна в мрежата. Серхио Каналес центрира, Марк Бартра игра с глава, кълбото се чукна в Едгар и удари гредата.

В 31-вата Лорен Морон пропусна с изстрел много близо до гредата. В 44-ата домакините пропиляха страхотна възможност - Жоел Роблес парира след шут на Дамиан Суарес.

След почивката севилци продължиха да играят по-активно, но възможностите за гол намаляха. В 87-ата съдията назначи дузпа за "сините" заради игра с ръка на Марк Бартра при корнер. Бившият защитник на Барселона не прецени летежа и топкатас е удари в ръката му. След преглеждане на видеоповторението реферът показа бялата точка. Анхел Родригес отбеляза за 1:0, след като вратарят реши остане в средата на вратата.