Парма отново надви Удинезе (видео)

Парма постигна втора победа над Удинезе за сезона, надделявайки с 2:0 на “Енио Тардини” в мача между двата отбора от 21-ия кръг на Серия “А”.

Рикардо Галиоло откри резултата в 19-ата минута, когато се възползва от отскочила топка и се разписа с воле. Другият гол в мача отбеляза бъдещото попълнение на Ювентус Деян Кулушевски, чийто удар в 34-ата минута мина под плонжа на вратаря Хуан Мусо. В 41-ата капитанът на “зебрите” Кевин Лазаня можеше да намали изоставането им, но напречната греда му попречи в случая. В 89-ата минута партньорът му в атака Стефано Окака Чука прати топката в противниковата мрежа, но той се оказа в положение на засада и така мачът завърши 2:0.

Парма продължава да бъде 7-и в класирането с 31 точки, докато Удинезе е 15-и с 24 пункта.