Болоня с първа победа във Ферара от 43 години (видео)

Болоня стигна до първа победа като гост на СПАЛ от 1977 г., след като спечели местното дерби с 3:1. Двата отбора си размениха по един гол в рамките на минута преди почивката. Гостите стигнаха до обрат, като решиха мача през втората част, когато Бароу и Поли се разписаха.

След успеха над Аталанта миналия кръг СПАЛ започна амбицирано. Първата опасна ситуация обаче бе пред вратата на домакините. Удар с глава на Сантандер мина покрай вратата. Домакините отговориха с пробив на Мисироли, но изстрелът му бе отклонен и се размина с целта.

В 23-ата минута СПАЛ поведе след гол на Андреа Петаня от дузпа, отсъдена за нарушение на Пас срещу Ди Франческо. Преднината обаче се запази само 60 секунди, тъй като удар на Сориано бе отклонен от Викари в собствената му мрежа. Веднага след това играчите на Болоня получиха дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР решението бе променено и наказателен удар нямаше.

Домакините се разминаха с второ попадение, след като Томияшу успя да избие от голлинията и така Аркадуиш Река не успя да стигне до първи гол в Серия А.

След почивката Болоня успя да реши мача с два бързи гола. Секунди след влизането си в игра Муса Бароу направи резултата 1:2. В 63-ата минута Поли завърши отлична атака на гостите и до голяма степен сложи край на интригата.

Този резултат остави СПАЛ в зоната на изпадащите, а Болоня се изкачи на десето място.