Добруджа срази Пирин в Добрич (статистика)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) започнаха успешно в пролетния дял от Суперлигата при мъжете. Тимът, воден от Петър Шопов, надигра като домакин Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:18) в мач от 12-ия кръг на първенството, който се игра в зала „Добротица“.

С това Добруджа записа 8-а победа в Суперлигата, като с 4 загуби и 25 точки временно се изкачи на 4-о място във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от кръга. Съставът на Пирин заема 9-а позиция с 4 победи, 8 загуби и 14 точки.
Известна интрига имаше само в първия гейм на мача, в който домакините взеха първоначална преднина и я поддържаха до деветнадесета 19:14. В този момент настъпи спад, а гостите използваха момента и се активизираха, като успяха да намалят пасива и изравниха при 20:20. Добруджанци обаче не позволиха изненади на свой терен, наложиха волята си в решителните моменти и затвориха мача с 25:22.

В следващите две части домакините диктуваха изцяло играта. Във втория гейм те започнаха с 4:0 в своя полза, като не позволиха никакво противодействие и оставиха съперника на едва 13 точки. В третата част добруджанци направиха още по-категорично, като поведоха с 9:3.  С това те пречупиха съпротивата на разложани и спечелиха с разлика и този гейма, като затвориха мача с чиста победа.
ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:22, 25:13, 25:18)
ДОБРУДЖА: Иван Станев, Жулиен Георгиев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Франко Джегета, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
ПИРИН: Николай Менчев, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Георги Чалъков, Костадин Гаджанов - Дафин Коцаков-либеро (Любослав Телкийски, Мартин Юруков)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.