Деница Елисеева и Габриела Димирова на полуфинал на "Странджа" (видео)

Деница Елисеева и Габриела Димитрова се класираха за полуфиналите в категориите си на Купа „Странджа“. При 51-килограмовите Димитрова, която е бронзова медалистка от Европейските игри в Минск се наложи с 3-2 над Тетяна Коб от Украйна. С спор за място на финала утре Габриела ще се изправи срещу американката Вирджиния Фуч.

Европейската шампионка от София 2016 Елисеева пък победи далеч по-лесно Амелиа Мур (САЩ). В категория до 60 килограма българката се наложи с 5-0 и на полуфинала ще боксира срещу ирландката Кели Харингтън.

71-вото издание на Купа „Странджа“ се провежда със съдействието на Европейската боксова конфедерация, Министерство на младежта и спорта, Спорт Тото, Платинум Казино и Хотел, Победа АД, Ефбет, Далл Богг, Минерална вода Бачково, Натуралика, парк-хотел Москва, Витоша парк-хотел, ресторант Форест и медиен партньор sportal.bg.

Входът в зала „София“ е свободен и днес. На полуфиналите утре и финалите в събота входът е 10 лв., като събраните средства ще бъдат използвани като награден фонд за победителите.