Атлетик Билбао се надигна от пепелта и стори немислимото

Отборът на Атлетик Билбао стигна до 1/8-финалите за Купата на краля след успех с 5:4 над Елче при изпълнението на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията). “Лъвовете”, които са вторият най-титулован клуб в надпреварата, успяха да се наложат в Аликанте след изключителна драма. Домакините водеха с 3:1 при изпълненията на дузпи, като на баските им оставаха само две от редовните пет дузпи. Две оставаха и на Елче. Стигна се до драматично 3:3 преди “червено-белите” да се наложат с 5:4.
Още в петата минута Иняки Уилиямс вкара първия си гол от месец и половина насам. Той се разписа след дълго подаване на Иниго Мартинес. В 41-ата валенсианци изравниха чрез Фидел. До края на редовното време и в продълженията момчетата на Гайска Гаритано не успяха да наложат волята си.

При дузпите Раул Гарсия и Унай Лопес пропуснаха първата и третата дузпа за Атлетик, докато Елче вкара първите си три. Касми можеше да класира валенсианци напред още при четвъртата дузпа, но шутира доста над гредата. При петата дузпа на Иван Санчес вратарят Яго Ерерин явно излезе напред, но това не накара съдията да повтори изпълнението. Последната дузпа беше пропусната от Текио.