Успешен старт за Халеп и Свитолина в Мелбърн, Мугуруса спечели със странен резултат

Бившата №1 в света и финалистка от 2018 година Симона Халеп се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставената под №4 румънка бе на косъм от това да загуби първия сет срещу Дженифър Брейди, но все пак надделя над американката със 7:6 (5), 6:1.

Халеп загуби първите два гейма в мача, а при 5:5 допусна пробив и Брейди сервираше за спечелването на частта. Трябва д се отбележи, че при 5:5 Халеп падна на корта и удари дясната си китка, заради което взе медицински таймаут. Румънката отрази три сетбола в 12-ия гейм и се добра до тайбрек, в който надделя със 7:5. Във втория сет носителката на 2 титли от “Големия шлем” не остави шансове на американката и се класира за втория кръг.

Победа на старта записа и №5 в схемата Елина Свитолина. Украинката пречупи с 6:4, 7:5 британката Кейти Бултър. Бившата №1 и носителка на 2 титли от “Големия шлем” Гарбинье Мугуруса (Испания), която не е сред поставените, пък се наложи в мач с малко странен резултат над квалификантката от САЩ Шелби Роджърс - 0:6, 6:1, 6:0.

Напред продължава и №9 в схемата Кики Бертенс. Нидерландката не срещна трудности срещу румънката Ирина-Камелия Бегу - 6:1, 6:4. Номер 20 в схемата Каролина Мухова надви в един от най-оспорваните мачове днес белгийката Кирстен Флипкенс с 6:3, 2:6, 7:6 (10-7), а полуфиналистката от миналата година Даниел Колинс (САЩ), която е №26 в схемата, се справи трудно с Виталия Дяченко (Русия) - 6:1, 3:6, 6:4.

В други срещи при дамите австралийката Айла Томлянович разби с 6:1, 6:1 №31 в схемата Анастасия Севастова (Латвия), а поставената под №21 Аманда Анисимова (САЩ) отпадна след 3:6, 6:4, 3:6 срещу Зарина Дияс (Казахстан). Напред продължава и бившата шампионка на "Ролан Гарос" Альона Остапенко. Латвийката победи с 6:1, 6:4 квалификантката от Русия Людмила Самсонова.