Кьолн с четвърти пореден успех, колумбиец изравни рекорд на Новакович (видео)

Отборът на Кьолн постигна четвърта поредна шампионатна победа, печелейки с 3:1 срещу Волфсбург на своя стадион в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Така “козлите” започнаха новата година, както приключиха старата, записвайки само успехи в последните си три мача от 2019-а.

Резултата откри Джон Кордоба в 22-ата минута, когато засече с глава центриране от пряк свободен удар на Марк Ут. По този начин колумбийският нападател вкара гол в пето поредно домакинство на Кьолн. Нещо, което беше правил само бившата звезда на Литекс Миливое Новакович. Интересното е, че това попадение беше и под номер 500 за сезона в Бундеслигата. В добавеното време на първата част Елиес Схири пресече подаване на противников играч и подаде на Кордоба, който удвои аванса на своя тим. В 62-ата минута Йонас Хектор също се разписа след изпълнение на корнер, а четири по-късно Ренато Щефен отбеляза почетното попадение за “вълците” с удар по земя.

Така Кьолн се изкачи на 13-ата позиция в класирането с 20 точки, докато Волфсбург е на 9-ото място с 24 пункта.