Марсилия се измъчи с четвъртодивизионен тим за Купата

Четвъртодивизионният Гранвил измъчи у дома елитния Марсилия в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция. След първите 75 минути игра на стадиона в Каен резултатът все още беше 0:0. Развръзката настъпи след изгонването на Уилям Сеа Несемон с втори жълт картон четвърт час преди края.
Марсилци се възползваха от численото си превъзходство и бързо стигнаха до успеха с 3:0 с попадения на
Алваро Гонзалес (77), Неманя Радонич (83) и Димитри Пайе (90) и си осигуриха място на осминафиналите.
Отличен мач за Гранвил направи вратарят Жефри Балтю, който отчая нападателите на Марсилия. През първото полувреме той отрази удари на Пайе, Камара и Лопес. След почивката той също беше стабилен и опази мрежата си след опасни изстрели на Строотман, Жермен и Бенедето. Стражът се пропука едва след изгонването на своя съотборник в края и така Марсилия стигна до успеха.