Николай Митов критичен към футболистите за играта в защита (видео)

Треньорът на Хебър Николай Митов не спести критика към футболистите си, въпреки достойната загуба с 3:4 от двукратния шампион на Казахстан – Шахтьор (Караганда), в контролния мач, игран по-рано днес в Анталия.

"В първите 20 минути на мача играхме много силен футбол, но допуснахме елементарен гол след детинско неразбирателство. От там се получи едно разколебаване и от следващите 25 минути на първата част съм крайно недоволен от показаното в игрови план.

След паузата започнахме по друг начин и хората, които влезнаха за последните 30 минути им свалям шапка – сбиха се  и имахме шансове дори да обърнем мача, защото доминирахме изцяло на терена.

Като цяло видях много позитиви в днешния мач, но има и много отрицателни моменти, върху които трябва да работим. Във фаза защита като цяло, целият отбор търпи критика.

Не бива да допускаме толкова наивни голове – изравняват ни и падаме психически. Хубавото е, че сме още в ранен етап и това трябва да се изчисти. В момента е тежко на момчетата, но това част от работата им. Целта е да бъдат максимално готови за първия официален мач”, сподели Митов.