Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Юношите на Литекс подчиниха младите "боляри"

Юношите на ПФК Литекс (Ловеч) постигнаха победа като гости над ФК Етър във Велико Търново (формат U-15) с резултат 1:3 в приятелски мач, игран на 16.01.2020 г.. Футболната среща започна равностойно с битка в средата на терена. Първият гол бе отбелязан от Мартин Димитров, след извеждащо подаване от дълбочина на Кевин Аспарухов.
До края на първото полувреме резултатът бе удвоен от Альоша Руменов след асистенция на Мартин Димитров. През второто полувреме, отборът на ФК Етър намали резултата и засили натиска, но усилията им не се увенчаха с гол във вратата на гостите. Срещата ще се запомни с множество пропуски и пред двете врати. В края на мача след многоходова атака се стигна до трето попадение за ловчанлии, отбелязано от Альоша Руменов, след подаване на Мартин Димитров, с което бе фиксиран крайният резултат - 1:3.