Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Заболяване спря Мугуруса в Хобарт

Победителката през 2014 година и втора в схемата Гарбине Мугуруса прекрати принудително участието си на турнира по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 275 хиляди долара. Мугуруса, която участва с "уайлд кард", не излезе за двубоя си от четвъртфиналите срещу петата в схемата рускиня Вероника Кудерметова поради вирусно заболяване. Мугуруса има две титли от турнирите от Големия шлем в кариерата си - "Ролан Гарос" през 2016 година и "Уимбълдън" през 2017 година.

Поставената под номер 1 Елизе Мертенс (Белгия) отпадна на четвъртфиналите. Шампионката през 2017 и 2018 година Мертенс загуби от британката Хедър Уотсън със 7:6(5), 4:6, 5:7 за 3:33 часа. В последния сет имаше общо седем пробива, но след 5:5 Уотсън взе подаването на Мертенс и при свой сервис затвори мача.

Номер 4 в схемата Шуай Чжан (Китай) елиминира Лорън Дейвис (САЩ) с 6:1, 6:4. Третата в схемата Елена Рибакина (Казахстан) победи доста трудно участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Лизет Кабрера - 6:7(4), 7:6(2), 7:5 за 2:39 часа. На полуфиналите ще се срещнат Уотсън - Рибакина и Чжан - Кудерметова.