Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спартак с важна победа над Осъм в Ловеч

Хандбалистите на Спартак (Варна) взеха важна победа като гости над втория в класирането Осъм (Ловеч) с 30:29 (15:12) в мач от 10-ия кръг "А" РХГ при мъжете. Варненци водеха непрекъснато през второто полувреме, понякога с 3-4 гола, но две минути преди края домакините от Осъм изравниха за 28:28. Последваха, обаче, два безответни гола на Мартин Тодоров и Дилян Илиев, с които Спартак поведе с 30:28 и на практика убиха интригата.

Най-резултатни за Спартак станаха Дилян Илиев и Георги Стоянов с 8 и 7 гола за победата. Mладата звезда на Осъм Преслав Станчев приключи мача с 15 попадения, но и това не бе достатъчно за успееха

"Доволен съм от характера и постоянството в играта, което показахме от първата до последната минута", заяви наставникът на спартаклии Веселин Станков.

"Нямаше нито една топка, която да попадне у наш състезател. Друга причина е слабата ни игра в защита особено през първото полувреме. Пропиляхме възможността да затвърдим позицията си в челната четворка. Както се казва – изпуснахме питомното, сега ще трябва да гоним дивото... Едва ли трябва да обясняваме неуспеха си с дните около Новогодишните празници. Почивката бе съвсем кратка, възобновихме тренировките още на 3 януари, а някои от младите ни състезатели тренираха и между Коледа и Нова година...
Поздравявам Спартак за успеха. Те са млади момчета, много добре подготвени физически, изобщо носят всички добри белези на варненската хандбална школа", отбеляза пък водача на Осъм Борислав Станчев.