Амиен отново остана без победа (видео)

Трудните времен за Амиен продължават. Отборът не спечели осми пореден шампионатен мач и остана в опасната зона, след като стигна само до 1:1 в домакинството си на Реймс. Дерек Кутеса откри за гостите в края на първото полувреме, а началото на втората част Муса Конате изравни.

В началото на мача Реймс беше по-опасният отбор. При една от атаките към вратата на Режис Гюртнер изстрел на Муса Думбия срещна гредата. В 45-ата минута Кутеса се измъкна сам по десния фланг, влезе към центъра и с премерен шут откри резултата.

Отговорът на Амиен дойде в 54-ата минута с гол на Конате. Аксел Диаси задържа в наказателното поле Серу Гираси и домакините получиха дузпа. Конате уцели гредата, но топката се върна в него и от няколко метра нападателят не сбърка.

След днешното равенство Реймс е на 8-о място с 29 точки, колкото имат още Лион, Монако и Анже.