Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Юве безкомпромисен и без Кристиано (видео)

Ювентус постигна безкомпромисна победа с 4:0 над Удинезе в 1/8-финала за Купата на Италия и по категоричен начин си осигури участие в следващата фаза на турнира. Дори и в отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, торинци показаха блестяща игра и можеха да спечелят и още по-убедитлно. Гонсало Игуаин откри в 16-ата минута, а Пауло Дибала вкара следващите два гола в 26-ата минута от дузпа и в 58-ата минута. В 61-ата минута и Дъглас Коста се разпса от дузпа, а домакините нацелиха и две греди, като освен това и още един гол на Игуаин бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

Маурицио Сари бе дал почивка на Роналдо. Като цяло обаче той заложи на доста боеспособен състав с Гонсало Игуаин на върха на атаката и Пауло Дибала, Дъглас Коста и Федерико Бернардески зад гърба му. Родриго Бентанкур и Адриен Рабио действаха в средата на терена, а в защита излезе карето Данило, Матайс де Лихт, Даниеле Ругани и Алекс Сандро. На вратата бе Джанлуиджи Буфон.

Удинезе пък на практика излезе с резервите. Николас бе на вратата и пред него започна триото Николас Опоку, Себастиан де Майо и Брам Нуйтинк. Хиде тер Авест и Кен Сема бяха в ролята на халф-бекове, а в средата играта ще движеха Антонин Берак, Мато Яяло и Уолъс. В предни позиции пък се разчиташе на Илия Несторовски и Лукаш Теодорчик.

Юве откри резултата с първата си по-добра атака в мача. В 16-ата минута Дилаба и Игуаин размениха подавания пред наказателното поле, 32-годишният нападател бе изведен зад защитата и отблизо вкара за 1:0.

Домакините имаха нов шанс в 20-ата минута, когато Бернардески стреля опасно от фаул, но над вратата.

В 26-ата минута вратарят Николас спъна откъсващия се Бернардески и реферът отсъди дузпа в полза на торинци. Пауло дибала изпълни наказателния удар и не сгреши за 2:0.

В 35-ата минута Дибала намери с прехвърлящ пас Игуаин в близост до вратата, той овладя на гърди, но ударът му не се получи добре и отиде встрани.

В 41-ата минута Бентанкур отправи страхотен шут от дистанция и след намесата на вратаря топката се отби от гредата.

Юве можеше да направи преднината си класическа в 54-ата минута, но нов гол на Игуаин бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

В 58-ата минута обаче третият гол във вартата на Удинезе вече бе факт. Дибала получи на ъгъла на наказателното поле и с много красив прехвърлящ удар прати топката в далечния ъгъл на вратата за 3:0.

Само две минути след това домакините получиха втора дузпа, този път за игра с ръка на защитник слд удар на Даниеле Ругани. Този път зад топката застана Дъглас Коста и бе точен за 4:0.

В 73-ата минута Игуаин се освободи в наказателното поле и стреля, но вратарят успя да блокира удара му.

В 79-ата минута можеше да падне нов гол, но този път Ругани с глава стреля в гредата. След това в 84-ата минута Хуан Куадрадо напредна на скорост и отправи диагонален изстрел, профучал покрай вратата.

Една от малкото възможности за Удинезе бе в добавеното време на мача, когато Яяло стреля от фаул, но над напремната греда, без да притесни Буфон. Веднага след това реферът даде последния съдийски сигнал.

Така Ювентус по категоричен начин наложи превъзходството си над Удинезе и си осигури място на 1/4-финала за Купата на Италия. Там торинци ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Парма и Рома, който е утре.