Без Ибра Милан разкъса СПАЛ

Отборът на Милан спечели с 3:0 СПАЛ 2013 в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Италия. На 1/4-финала “росонерите” ще срещнат Торино. Новата придобивка на миланския тим Златан Ибрахимович изгледа успеха от скамейката. Точни за домакините бяха Кшищоф Пьонтек (20), Саму Кастийехо (44) и Тео Ернандес (66).
В 17-ата минута Саму Кастийехо получи добра топка около точката на дузпата, но не вложи достатъчно сила при удара и Етрит Бериша парира без затруднения. В 20-ата Кшищоф Пьонтек получи хубаво извеждащо подаване от Исмаел Бенасер и реализира с отсечен изстрел - 1:0. В 44-ата Пьонтек направи хубав рейд, подаде към Кастийехо, който вкара прекрасно попадение с удар в далечния горен ъгъл - 2:0.
И след почивката миланският тим продължи да играе по-активно. В 66-ата Тео Ернандес пресечи топката малко след центъра, напредна без съперници пред себе си и изстреля кълбото от 25 метра и порази вратата на съперника за 3:0. До края интрига липсваше, а гостите не намираха сили да организират нещо смислено. В края СПАЛ имаше претенции за дузпа, но ВАР сметна, че ръката е прибрана.