Везенков със 7 точки при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Александър Везенков завърши със 7 точки и 1 асистенция за 14:42 минути на полето и не успя да помогне на Олимпиакос да избегне домакинското поражение от АЛБА Берлин с 86:93 (42:50) в 19-ия кръг на баскетболната Евролига.

Гърците започнаха по-добре и водеха с 12:6 в средата на първата четвърт, но със силна серия във втората част гостите обърнаха до 46:35 малко преди почивката.

В третата четвърт последва нов обрат, като с тройка на Везенков 4 секунди преди края й Олимпиакос пак поведе със 71:68.

АЛБА започна последната четвърт със серия от 14:2 точки и дръпна с 82:73. Домакините не се предадоха и можеха да изравнят 28 секунди преди края, но при 86:87 Милутинов пропусна от наказателната линия.

Шведският национал Маркус Ериксон беше най-добър за германците с 22 точки.

За Олимпиакос се отличиха Йоргос Притнезис с 15 точки, 9 борби и 6 асистенции и Василис Спанулис с 14 точки и 9 асистенции.