Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Наполи победи в мач с три дузпи и се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия (видео)

Отборът на Наполи се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия, след като победи с 2:0 при домакинството си на Перуджа. Интересното е, че през първата част на 1/8-финалната среща бяха свирени три дузпи - две за “партенопеите” и една за втородивизионния тим, начело на който дебютира Серсе Козми.

Резултата откри капитанът на домакините Лоренцо Инсиние в 26-ата минута, когато беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Мардоче Нзита срещу Ървинг Лозано. В 38-ата, след консултация с ВАР, съдията свири втора дузпа за неаполитанците - този път заради игра с ръка на Пиетро Йемело при центриране от пряк свободен удар. Инсиние отново се разписа за 2:0 в полза на своя тим. В добавеното време на първото полувреме реферът за трети път в мача посочи бялата точка, след като чрез ВАР видя играта с ръка на Елсеид Хисай. Грешникът за втората дузпа на Наполи - Йемело, обаче отново се провини, тъй като Давид Оспина спаси неговото изпълнение.

През втората част Наполи задържа аванса си и така в следващата фаза на турнира очаква победителя от двубоя между Лацио и втородивизионния Кремонезе, който е по-късно днес.