Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Марица ще играе две контроли в Истанбул

Отборът на Марица (Пловдив) ще гостува в Турция за две контроли срещу турските отбори Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) и Йешилюрт (Истанбул).

Българските шампионки ще играят срещу Галатасарай в сряда, 15 януари, от 17:45 б.в. и срещу Йешилюрт на следващия ден – четвъртък, 16 януари, от 16:45 б.в. Двубоите ще се играят в истанбулската зала “Тач Спор”.

Марица и Галатасарай играха контрола преди два месеца отново в Истанбул и домакините победиха с 3:1 гейма. Маричанки играха и три поредни контроли срещу Йешилюрт в началото на месец октомври в Пловдив. Шампионките записаха две победи и загубиха един път.

Мачовете ще са генерална репитиция за Марица преди гостуването на руския шампион Динамо (Москва) в Шампионската лига на 23 януари.