Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Балкан спечели дербито в Стара Загора

Отборът на Балкан (Ботевград) записаха девета поредна победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при визитата си на Берое (Стара Загора) със 75:65 (19:12; 14:23; 19:18; 10:14) в дербито от XV  кръг.

Марко Радонич изигра отличен двубой за победителите и се отличи с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 10 борби, а Димитър Димитров и Крис Минков добавиха съответно по 17 и 12 точки.

Зак Монахан се отличи с 15 точки за Берое, а Остин Прайс и Иван Лилов добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Шампионите започнаха по-концентрирано двубоя и успяха да се откъснат напред с девет точки, като при тази разлика дойде и края на първата четвърт – 21:12. Алекс Симеонов направи преднината на ботевградчани двуцифрена в началото на втория период – 23:12, но след това домакините от Берое се съвзеха и до края на първото полувреме възпитаниците на Любомир Минчев свалиха пасива си до само пет точки – 32:37 на почивката.

Третата четвърт започна с куриозна ситуация, след като Радонич отбеляза в собствения си кош, а като цяло в тези начални минути на второто полувреме старозагорци стояха по-добре на терена и успяха да свалят изоставането си до само точка - 36:37. Балкан отговори бързо с тройка на Минков и две точки на Димитров, като шампионите отново се откъснаха напред и задържаха аванса си до края на периода – 57:49.

В заключителните десет минути домакините от Стара Загора се опитаха да стопят изоставането си, но така и не съумяха да намерят верния ритъм и това ги принуди да се примирят с поражението – 75:65 в полза на Балкан (Ботевград).

Берое – Балкан 65:75 (12:21; 20:16; 17:20; 16:18

Берое: Прайс 14, Лилов 13, Ваклинов 6, Монахан 15, Уолкър 2 (Карамфилов, Тонев, Янев 9, Рейнс 6)

Балкан: Найт 6, Минков 12, Радонич 20, Хол 2, Димитров 17 (Бенсън, Секулович 9, Симеонов 4, Цонков 5)