Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шефилд Юнайтед се върна към победите и излезе пети

Отборът на Шефилд Юнайтед се върна към победите и излезе на пето място във временното класиране, след като победи у дома Уест Хам с 1:0 в първия мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Успехът не дойде никак лесно за домакините. В добавеното време "чуковете" стигнаха до изравнителен гол, но той беше отменен след намесата на ВАР за игра с ръка в нападение.
Шефилд Юн се отплати на мениджъра за силния сезон
Първите 45 минути преминаха в голяма борба, като и двата отбора търсеха гола, но не стигаха до чисти положения. Пропуски направиха Джон Игън от домакините и Филипе Андерсон от гостите.
След почивката "остриетата" вдигнаха оборотите и принудиха гостите да сгрешат. Вратарят Дейвид Мартин вкара неточно топката в игра, тя попадна у Джон Флек, който потърси Оливър Макбърни и нападателят не сбърка, като прати топката под плонжа на стража на "чуковете". Десетина минути по-късно младият Джордж Балдок пропусна да удвои аванса на тима си и да внесе успокоение.
Така се стигна до инфарктната ситуация в добавеното време, когато Уест Хам отбеляза, но при преглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че е имало игра с ръка преди Робърт Снодграс да отбележи. Резултатът в крайна сметка остана непроменен и така Шефилд Юнайтед събра 32 точки и измести Манчестър Юнайтед от петото място.