Националите U18 стартират срещу Румъния на евроквалификацията в София

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години, който е воден от Мартин Стоев, поема по нелекия път за класиране на Европейското първенство през лятото. София е домакин на турнир от първия кръг на зоналните европейски квалификации, като надпреварата е от 10 до 12 януари (петък – неделя) в столичната зала "Христо Ботев".

44 България U17 измъкна драматична победа над Турция

Съперници на младите ни волейболисти са Сърбия, Румъния и Турция. Само победителят получава директна квота за шампионата на Стария континент, който ще се проведе в Италия и Гърция. Останалите три отбора продължават борбата във втория кръг на евроквалификациите през април.

56 България с отличен старт на Европейското първенство в София

В първия си мач от предстоящия турнир "лъвчетата" стартират срещу Румъния. Двубоят е утре от 17,00 часа в зала "Христо Ботев". Във втората среща от програмата за деня от 19:30 часа един срещу друг се изправят Сърбия и Турция.

32 Полуфинал на Евроволей 2019 в София: България - Полша

Младите ни волейболисти вече са се срещали с тези съперници, като постигнаха победи над всички тях в последните две години. През изминалата 2019 година националите ни записаха страхотни успехи, като дадоха надежди за бъдещето на българския мъжки волейбол. Състезателите на Мартин Стоев първо спечелиха титлата на Балканиадата в София. Седмица след това българските волейболисти постигнаха един от най-големите успехи в юношеското направление, като завършиха с вицешампионска титла и сребърните медали на Европейското първенство отново в София.