Австралия е на полуфинал след страхотна драма срещу Великобритания

Отборът на Австралия стана първият полуфиналист в дебютното издание на отборната надпреварата ATP Cup след драматична победа над Великобритания с 2-1.

В първия мач за деня звездата на домакините Ник Кирьос не срещна затруднения срещу Камерън Нори и го надигра с 6:2, 6:2. Австралиецът направи два пробива в първия сет, а във втория повече с 4:1 след нови два спечелени сервис гейма на съперника му. Нори успя да върне единия пробив за 2:4, но силите му стигнаха само за толкова.

В дуела на първите ракети британецът Даниел Еванс спечели маратонска битка срещу Алекс де Минор със 7:6(4), 4:6, 7:6(2) след близо 3 часа и половина игра, изравнявайки резултата в срещата 1-1.

Така решаваща за изхода на мача се оказа срещата на двойки. В нея Де Минор се реваншира за загубата си на сингъл и заедно с Ник Кирьос донесоха победата на Австралия след страхотен обрат срещу Джейми Мъри и Джо Солзбъри.
Домакините загубиха първия сет с 3:6, след това взеха втория със същия резултат, но в тяхна полза, а в последвалия шампионски тайбрек спасиха четири мачбола и го спечелиха с 18:16.

В другия полуфинал за днес съперници са отборите на Аржентина и Русия.