Серина Уилямс със солиден старт на сезона на сингъл

Поставената под номер 1 Серина Уилямс (САЩ) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Оукланд (Нова Зеландия) с награден фонд 275 хиляди долара. Шампионката от 2015 година надделя над италианската квалификантка Камила Джорджи с 6:3, 6:2 в първия си мач на сингъл след поражението от канадката Бианка Андрееску на финала на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година. 38-годишната американка не допусна пробив и контролираше срещата, която продължи 68 минути.

За място на четвъртфиналите Уилямс ще срещне сънародничката си Кристина МакХейл.

Петата поставена Каролин Вожняцки (Дания) също стартира с убедителна победа над участващата с "уайлд кард" представителна на домакините Пейдж Ауригън с 6:1, 6:0.

Вожняцки, която обяви, че се оттегля от професионалния тенис в края на месеца след Откритото първенство на Австралия в Мелбърн, поведе с 5:0 само за 13 минути, а 178-ата в света Ауригън допусна общо 30 непредизвикани грешки, което се оказа решаващо.

Датчанката ще играе срещу Лорън Дейвис (САЩ) във втория кръг.

Друга американка Коко Гоф също започна с победа с 6:3, 6:1 над Виктория Кузмова (Словакия).

15-годишната Гоф очаква германката Лаура Зигемунд, а при нов успех може да срещне Серина Уилямс на четвъртфиналите.

Защитаващата титлата си и номер 4 в схемата Юлия Гьоргес (Германия) елиминира квалификантката Греет Минен (Белгия) с 6:1, 7:6(4), а следващата й съперничка ще бъде Джил Тайхман от Швейцария.