Голово реми във Витория, Хоакин пропусна дузпа (видео)

Отборите на Алавес и Бетис направиха 1:1 в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Алейш Видал (14) и Емерсон (55) вкараха, а Хоакин изпусна дузпа в края на първото полувреме. Двата тима остават в долната половина на класирането.

В 14-ата минута Алейш Видал получи топка отдясно от Лукас Перес и отправи прав удар, кълбото рикошира и влетя в мрежата - 1:0. В 41-вата Набил Фекир пропусна страхотна възможност за изравняване. След бързо изпълнение на тъч топката стигна до Фекир, който шутира много близо до далечната греда. В 45-ата съдията Матеу Лаос странно извади картон за нарушение в наказателното поле, но не назначи дузпа. След сигнал от видеопомощниците си той прегледа ситуацията и видя дузпа. Хоакин Санчес я изпусна, избирайки нисък удар, който стражът Фернандо Пачеко отрази.
В 55-ата севилският тим успя да изравни. Емерсон се извиси над Ману Гарсия и реализира с глава, пращайки топката по диагонала - 1:1. До края на двубоя гостите от “Бенито Вийямарин” натиснаха, но баските показаха здрава игра в защита. В 77-ата минута съдията Матеу Лаос показа директен червен картон на Зуаир Федал след консултация с монитора.