Берое се пробуди след почивката и спечели срещу Академик

Със силна игра след почивката третият в класирането Берое (Стара Загора) стигна до 11-ата победа през сезона след 83:71 (16:26, 21:12, 21:16, 25:17) в залата на А1 Академик София в двубой от XIV кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Домакините започнаха по-добре и поведоха с 30:20 в началото на втората четвърт, но със серия от 11 безответни точки за около пет игрови минути старозагорци стигнаха до обрат.

А1 Академик се оттегли на аванс на почивката с точка преднина при 38:37, но през второто полувреме Берое доминираше и поддържаше аванс от няколко точки. Домакините намалиха до 57:58 в началото на последната четвърт, но след серия от 18:4 старозагорци дръпнаха със 76:61 и в последните четири минути не допуснаха да бъдат застигнати.

Остин Прайс вкара 20 точки за успеха, а капитанът Александър Янев допринесе със 17 точки и 10 борби.

Цветомир Чернокожев беше най-добър за домакините с 23 точки и 11 борби.