Блекпул изпусна Рединг, но ще има втори шанс

Рединг и Блекпул завършиха 2:2 в зрелищен мач от третия кръг на ФА Къп. Гостите на два пъти повеждаха, но "кралските поданици" успяваха да изравнят. В 68-ата минута Блекпул пропусна и дузпа, но домакините също имаха доста положения в края на мача.

Двубоят на "Мадейски" стартира с натиск на домакините и пропуски на Гарет Маклиъри и Сам Балдок. Мат Миазга и отново Балдок отправиха поредните опасни удари към вратата, пазена от Марк Хауърд.
В 28-ата минута при една от редките си атаки Блекпул поведе. Точен беше Нейтън Делфунесо с глава след асистенция на Арман Гнандуиле. Голът даде допълнително самочувствие на гостите, а Калъм Гай и Бен Хенеган не бяха далеч от това да удвоят преднината им.

Делфунесо и Гай продължиха да тормозят отбраната на Рединг, но постепенно домакините се окопитиха и стигнаха до изравняване. Това стана в 56-ата минута, когато Балдок с хубав удар намери левия гъл на вратата - 1:1. Само четири минути по-късно обаче Делфунесо върна жеста на Гнандуиле за първия гол и бившият младежки национал на Кот д'Ивоар опъна мрежата с левия крак.

Домакините нямаха никакво намерение да се предават. В 66-ата минута Маклиъри намери Дани Лоудър и той се разписа за 2:2. Секунди по-късно Блекпул получи дузпа за нарушение на Теди Хоуи, но от бялата точка Гнандуиле нацели гредата.

В края на мача и двата тима имаха шансове да измъкнат победата, но резултатът остана непроменен и предстои преиграване на стадиона на Блекпул.

РЕДИНГ - БЛЕКПУЛ 2:2 (0:1)