Реал Мадрид започна годината с победа в трудно гостуване (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви с 3:0 Хетафе в мач от 19-ия кръг на Ла Лига, игран на “Колисеум Алфонсо Перес”. Успехът не дойде никак леко, като Тибо Куртоа беше с основна заслуга с няколко страхотни спасявания през първото полувреме. Вратарят на “сините” Давид Сория си отбеляза автогол в 35-ата минута, а Рафаел Варан (53) и Лука Модрич (90+6) също се разписаха при победата. Трите точки временно качиха “белите” на върха в класирането преди дербито на Барселона.

Зинедин Зидан подреди 4-3-1-2, като Иско получи роля зад Гарет Бейл и Карим Бензема. Едер Милитао замени наказания Серхио Рамос, а Ферлан Менди се появи за сметка на невъзстановения Марсело. Пепе Бордалас заложи на 4-4-2 с Хайме Мата и Анхел Родригес в предни позиции.
Срещата на "Колисеум Алфонсо Перес" започна с висока преса на домакините. Първите минути бяха изпъстрени с борба, а напрежение пред двамата вратари отсъстваше. В 19-ата минута Бейл центрира от десния фланг към далечната греда, Бензема върна топката назад, но не намери свой съотборник.
Хета продължи да пресира високо и да затруднява своя противник. В 23-ата Анхел Родригес отне топката от Милитао при съмнения за нарушение. Секунди по-късно Тони Кроос се сблъска с Мауро Арамбари пред наказателното поле, но съдията не спря играта. Минута след това се появи първата много добра голова възможност в двубоя. Арамбари овладя на гърди и изстреля много бърза топка от 15 метра - Тибо Куртоа реагира майсторски и изби въпреки мощта на удара.
В 31-вата Леандро Кабрера стреля атрактивно от въздуха и ако беше поразил целта, това щеше да е сред головете на сезона. Топката премина встрани. В 35-ата Рафаел Варан се възползва от лошо излизане на вратаря Давид Сория. Френският защитник игра с топката при съмнения за нарушение срещу Хайме Мата - 0:1. Попадението беше записано като автогол.
"Сините" отвърнаха с топовен удар на Файсал Фажир в 38-ата минута. Кълбото профуча мълниеносно покрай гредата. В 42-рата Бензема се освободи много добре от своя пазач и шутира към близкия ъгъл, който беше добре покрит от вратаря Сория.
Две минути по-късно Фажир изстреля силна топка от около 15 метра, а Куртоа отново плонжира и спаси. В първата минута на добавеното време белгийският страж направи трето великолепно спасяване. Кабрера се пребори във въздуха и стреля с глава от пет метра, а бившият вратар на Челси реагира и изби.
Втората част също започна с агресивна игра на “сините”. В 48-ата Мата стигна до възможност лице в лице с Куртоа и стреля по земя - вратарят успя да избие с крак. В крайна сметка ситуацията беше анулирана от засада. В 53-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" отново се възползваха от високо центриране. Този път Кроос изпълни пряк свободен удар, Варан скочи сам на втора греда и с глава "разстреля" Сория за 0:2. Главният съдия няколко минути чакаше видеопомощниците му да решат дали има засада, или не. В крайна сметка спорната ситуация завърши със зачетен гол.
В 60-ата Бордалас реагира с офанзивна смяна, пускайки в игра третия нападател - Хорхе Молина. Още при първото си докосване ветеранът изостри атака на своя тим. Мата центрира отдясно към Марк Кукурейя, който свали топката, получи се разбъркване, но никой не успя да стреля. Зинедин Зидан внедри свежи сили в 70-ата минута, пускайки Федерико Валверде и Винисиус Жуниор.
В 73-ата Даниел Карвахал отправи силен удар от 22 метра - вратарят Сория плонжира и улови до гредата. Домакините залагаха на високи центрирания в опит да върнат интригата в края. Снажните бранители на "лос бланкос" се справяха. В 89-ата Винисиус получи възможност срещу вратаря, но не се справи добре със завършващия удар. В 92-ата Валверде чудесно изведе Гарет Бейл, който финтира вратаря, но след това допусна стражът да спаси с плонж. В последния дъх на двубоя гостите се възползваха от разредената защита на своя съперник: Бейл подаде вляво за Валверде, който се устреми сам срещу вратаря и чукна успоредно към връхлитащия Модрич за 0:3.
Следващата среща на Реал е в сряда срещу Валенсия в 1/2-финал за Суперкупата на Испания.