Норвегия се справи със САЩ, убедителни победи за Канада, Австралия и Русия на старта на АТР Къп

Норвегия отнесе САЩ, а домакините от Австралия се справиха с Германия в първия ден на отборния турнир по тенис АТР Къп. В група С България стартира с победа с 2:1 над Великобритания, а Белгия отнесе Молдова с 3:0 победи.

Бившият играч от топ 10 на ранглистата Джон Иснър имаше два мач-пойнта на разположение, за да осигури победата на американците срещу норвежеца Каспер Рууд. Преди това Тайлър Фриц пък победи Виктор Джурасович (Норвегия). Но Иснър направи две грешки и в двете си възможности в драматичния тайбрек на втория сет и така се стигна до успеха на Рууд с 6:7 (3:7), 7:6 (12:10), 7:5 в маратонския мач, който продължи 2 часа и 43 минути. Рууд и Джурасович взеха решителния мач на двойки срещу Остин Крайчек и Раджийв Рам с 4:6, 7:6 (7:3), 10:5. Така Норвегия стартира с победа, както и Русия, която отнесе Италия с 3-0 победи.

Най-напред Карен Хачанов се справи със Стефано Травальо със 7:5, 6:3, а след това Даниил Медведев победи с 1:6, 6:1, 6:3 Фабио Фонини. За крайното 3-0 в група D допринесе и победата на двойки на Медведев и Хачанов срещу Симоне Болели и Фонини.

В група F, която се играе в Бризбън, Алекс де Минор от Австралия се върна от един сет и 2:4 във втория, за да победи с 4:6, 7:6 (3), 6:2 над Александер Зверев (Германия). Това е първа победа на Де Минор над този съперник в пет срещи по между им досега. Ник Кириос победи Ян Ленард Щруф, а също така австралийците взеха мача и на двойки за крайното 3-0.

Зверев, който направи 14 двойни грешки в мача, заяви след неговия край: "Разбира се, ясно е- не можах да направя моя сервис. Не съм тренирал достатъчно за този турнир, но това не е извинение".

По-рано днес Денис Шаповалов победи Стефанос Циципас със 7:6 (8:6), 7:6 (7:4) и Канада отнесе Гърция с 3:0 в другата среща от същата група.