Сезонът в Примера дивисион се поднови с вълнуващо равенство (видео)

Днес бе сложен край на зимната пауза в Примера дивисиот и сезонът бе подновен с първата среща от 19-ия кръг между Валядолид и Леганес. Двата тима направиха интересен сблъсък на “Естадио Хосе Сория”, който завърши завъри при резултат 2:2. Гостите на два пъти повеждаха, но домакините не се дадоха и двата пъти успяха да изравнят.

Срещата започна вихрно с три гола за по-малко от четвърт час. Леганес откри резултата още в 4-ата минута, когато Юсеф Ен-Несири центрира отляво и Мартин Брайтуайт засече кълбото във вратата за 0:1.

В 8-ата минута обаче Валядолид изравни. Сержи Гуардиола получи пас в наказателното поле, задържа топката и подаде към Енес Юнал, който отблизо вкара във вратата.

Гостите обаче отново си върнаха преднината в 13-ата минута, когато едно центриане отдясно не бе изчистено добре от защитник и попадна на крака на Роке Меса, който от движение вкара атрактивен гол за 1:2.

Домакините обаче не се предадоха и се добраха до точката в 79-ата минута, когато Мохамед Салису центрира отляво и сложи топката на главата на Енес Юнал, който се пребори във въздуха и отбеляза за 2:2.

В добавеното време Леганес можеше да измъкне победата, но направи дав непростими пропуска. Първо Ен-Несири сам срещу вратаря не успя да отбележи, като ударът му бе спасен, а при опита за добавка Гуидо Карийо изпусна на празна врата.

Така двата тима поделиха по точка и Валядолид заема 14-ата позиция с 21 точки. Леганес остава в опасната зона на 19-ото място с 14 точки.