Херта разби Хофенхайм за едно полувреме (видео)

Отборът на Херта (Берлин) постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Хофенхайм от 26-ия кръг на подновения сезон в Бундеслигата. Всички попадения дойдоха през втората част на срещата, като техни автори бяха Кевин Акпогума (58' - автогол), Ведад Ибишевич (60') и Матеус Куня (74'). Така Бруно Лабадия дебютира начело на столичани с успех, който е първи за тях срещу този съперник от ноември 2015 година насам.

Мачът очаквано започна в бавно темпо през първите 20 минути, в които преобладаваха фауловете, особено на гостите. След ранен превес на Хофе берлинчани постепенно заиграха по-настойчиво и упражниха лек натиск спрямо противника. Последваха обаче положения за домакините. В 24-ата минута Джордан Торунарига застана на пътя на топката след удар на Иляс Бебу, а в 28-ата Баумгартнер не се възползва по най-добрия начин от центриране на Павел Кадержабек. В 41-ата техният вратар Оливер Бауман направи блестяща намеса, за да предотврати гол на останалия сам срещу него Куня.

В 54-ата минута резервата на домакините Максимилиан Байер пропусна да се разпише от отлична позиция, стреляйки встрани от вратата. Веднага след това Ибишевич отговори с опасен удар, който обаче беше избит от Бауман. Впоследствие настъпиха силни минути за Херта, в които тимът поведе с два гола разлика. В 58-ата Акпогума имаше нещастието да си отбележи автогол, след като отклони топката при удар на Петер Пекарик. В 60-ата пък Ибишевич наказа с глава бившия си отбор след центриране на Максимилиан Мителщат. В 64-ата Бауман с крак изби нов удар на босненеца.

В 71-ата Руне Ярстайн отрази опасен удар на Флориан Грилич, а добавката на резервата Денис Гайгер се оказа неточна. В 74-ата Куня финтира Акпогума до тъчлинията, след което нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл покачи на 3:0 в полза на Херта. С това впечатляващо попадение 20-годишният бразилец вкара гол в трети пореден мач от Бундеслигата. Малко след това стражът на гостите Ярстайн спаси с помощта на слабините си шут на Кристоф Баумгартнер. В добавеното време гредата попречи на влезлия като смяна Арне Майер да вкара четвърти гол за победителите и така двубоят завърши 3:0 в тяхна полза.

С трите точки от днес Херта събра 31 и се изкачи до 11-ата позиция в класирането, където Хофенхайм е 9-и с 35 пункта в своя актив.

ХОФЕНХАЙМ - ХЕРТА 0:3

0:1 Акпогума (58' - автогол)
0:2 Ибишевич (60')
0:3 Куня (74')